Kviečiame teikti paraiškas naujojo europinio bauhauzo premijai laimėti

Kviečiame teikti paraiškas naujojo europinio bauhauzo premijai laimėti

Europos Komisija paskelbė 2022 m. naujojo europinio bauhauzo premijų konkurso teikimo pradžią. Pernai įvykęs pirmasis šių premijų konkursas susilaukė sėkmės – gauta daugiau kaip 2 000 paraiškų, todėl 2022 m. norima pasidžiaugti naujais įkvepiančiais pavyzdžiais, kaip įgyvendinti šia iniciatyva siekiamas permainas, susijusias su mūsų kasdieniu gyvenimu, gyvenamosiomis erdvėmis ir potyriais. Naujasis europinis bauhauzas – aplinkos, ekonomikos ir kultūros projektas, kuriuo siekiama derinti dizainą, tvarumą, prieinamumą, įperkamumą ir investicijas, kad būtų lengviau įgyvendinti Europos žaliojo kurso tikslus.

Naujojo europinio bauhauzo premijos bus skiriamos keturiose skirtingose kategorijose, kiekvieną iš jų sudaro dvi lygiagrečios pakategorės: 1) Naujojo europinio bauhauzo apdovanojimai (skiriami už pastaraisiais dvejais metais jau įgyvendintus sumanymus), ir 2) Kylančių naujojo europinio bauhauzo žvaigždžių apdovanojimai (skiriami už koncepcijas ar idėjas, pateiktas jaunesnių nei 30 metų amžiaus kūrėjų).

Paraiškose turi būti paaiškinta, kodėl ir kaip projektas ar koncepcija atspindi arba įkūnija tris pagrindines – estetikos, tvarumo ir įtraukties – vertybes, kuriomis grindžiama naujojo europinio bauhauzo iniciatyva, ir kodėl jis (ji) yra novatoriškas (-a). Į Kylančių žvaigždžių apdovanojimus pretenduojantys pareiškėjai taip pat turi pristatyti planuojamus tolesnio koncepcijos ar idėjos plėtojimo ar įgyvendinimo veiksmus.

Premijų kategorijos:

1)    Ryšio su gamta atkūrimas. Projektai, kuriais asmenys ir bendruomenės priartinami prie gamtos, prisidedama prie natūralių ekosistemų atkūrimo ir užkertamas kelias biologinės įvairovės nykimui arba kuriais raginama persvarstyti savo santykį su gamta iš perspektyvos, orientuotos į gyvybę, o ne į žmogų.

2)    Bendrystės jausmo atgaivinimas. Projektai, kurie padeda pajusti bendrystės jausmą, suteikti dvasią ar prasmę vietoms, bendruomenėms (kuriose asmenys priklauso grupei) ar gėrybėms ir kuriais puoselėjama įvairovė.

3)    Pirmenybės teikimas vietoms ir žmonėms, kuriems to labiausiai reikia. Projektai, padedantys patenkinti teritorijų, bendruomenių ir asmenų, kuriems dėl ekonominių, socialinių ar fizinių ypatumų reikia ypatingo ir neatidėliotino dėmesio, poreikius.

4)    Žiedinės pramonės ekosistemos formavimas ir gyvavimo ciklu grindžiamo požiūrio propagavimas. Projektai, padedantys transformuoti pramonės ekosistemas – pereiti prie tvaresnės žiediškumo principu grindžiamos praktikos, atsižvelgiant į svarbius socialinius aspektus.

Paraiškas galima teikti iki 2022 m. vasario 28 d. 19 val. (Vidurio Europos laiku) čia. Jas gali teikti bet kokios pilietybės ir kilmės asmenys, jei tik jų koncepcijos, idėjos ir projektai yra plėtojami arba fiziškai įgyvendinami ES.

Šiemet iš viso bus skirta 18 premijų. Kiekvienoje kategorijoje bus įteikta po dvi kiekvienos pakategorės premijas – pirmosios ir antrosios vietų laimėtojams. Viešu publikos balsavimu bus skirtos dvi papildomos premijos (po vieną kiekvienos pakategorės premiją).

Pakategorėje Naujojo europinio bauhauzo apdovanojimai bus skirti tokie kiekvienos kategorijos piniginiai prizai (iš viso devyni):

·         po 30 000 EUR kiekvienos kategorijos pirmosios vietos laimėtojui ir publikos balsavimu išrinktam laimėtojui;

·         po 20 000 EUR kiekvienam antrosios vietos laimėtojui.

Pakategorėje Kylančių naujojo europinio bauhauzo žvaigždžių apdovanojimai bus skirti tokie kiekvienos kategorijos piniginiai prizai (iš viso devyni):

·         po 15 000 EUR kiekvienos kategorijos pirmosios vietos laimėtojui ir publikos balsavimu išrinktam laimėtojui;

·         po 10 000 EUR kiekvienam antrosios vietos laimėtojui.

Laureatai taip pat gaus komunikacijos paslaugų paketus, padėsiančius jiems toliau plėtoti ir propaguoti savo iniciatyvas.


Posted

in

by

Tags: