Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS: Kvartalinės renovacijos iššūkiai ir galimybės Lietuvoje (II dalis)

May 7, 2021 @ 10:00 am12:30 pm UTC+2

     

Dirbtuves moderuos Lietuvos Architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė kartu su urbaniste Giedre Ratkute Skačkauskiene.

Holistinė kvartalinė dauvgiabučių (statytų XX a. antroje pusėje) renovacija turi apimti ne tik energetinį efektyvumą. Planuojant viso kvartalo renovaciją, galima užtikrinti architektūrinio įvaizdžio bendrumą, urbanistinės struktūros logiką, vientisumą ir funkcionalumą. Praplėtus renovacijos ribas nuo sienų paviršiaus ir inžinerinių sistemų, galima pagerinti individualų būstą (išplečiant, perplanuojant jo erdves), o taip pat sukurti patrauklias bendrąsias erdves pastate ir jo aplinkoje lauke. Kompleksinė renovacija gali būti ne tik fizinės aplinkos atnaujinimas, bet ir viso gyvenimo bute būdo „perkrovimas“. Tai – procesas, kurio metu gali gimti, stiprėti, naujas kokybiškos aplinkos kompetencijas įgyti čia gyvenanti bendruomenė; kurio metu gali susiformuoti nauji bendrų erdvių, bendro gyvenimo ir sugyvenimo, kūrybinių idėjų mainų tarp bendruomenės narių bei bendruomenių ir miesto kultūra.

Siekiant tarpdiscipliniškumo suteikiamo plataus problemų matymo ir idėjų generavimo spektro, dalyvauti iniciatyvoje kviečiami įvairių profesijų, kompetencijų ir interesų atstovai.

Šia iniciatyva siekiama sukurti metodologiją ir gerų sprendimų bei praktikos katalogą. Šiam rezultatui pasiekti planuojama teikti paraišką gauti finansavimui kaip vienam iš būsimųjų NEB pilotinių projektų.

Kūrybinių dirbtuvių metu pagal specializacijas, kompetencijas ir interesus sugrupuoti organizatorių pakviesti dalyviai diskutuos ir bandys atsakyti į klausimus:

  • Kokios problemos, susijusios su kvartaline renovacija, matomos konkrečioje srityje/specializacijoje?
  • Kokios naujos idėjos ir kokie jau įvykdyti / vykdomi tyrimai, iniciatyvos prisidėtų prie kokybiškos kvartalinės renovacijos?
  • Kokios kliūtys trukdo tokių idėjų įgyvendinimui?
  • Kokių įrankių, veiksmų, pokyčių reikėtų, kad būtų galima išspręsti problemas ir įgyvendinti idėjas?

Nuoroda stebėti dirbtuves

Organizer

neb.lt
Email
info@neb.lt
View Organizer Website